FLASH NEWS
DESCHIDE.MD
FLASH NEWS
Sport
Pugilista Daria Cozorez a devenit campioană europeană, în cadrul competiției rezervate sportivelor sub vârsta de 23 de ani. Sportiva s-a impus în finala categoriei de +81 kg în fața reprezentantei din Turcia, Seimas Duztas, trnasmite IPN.
21.10.2024 21:46
21.10.2024 22:27
Deschide md
Sport

Pugilista Daria Cozorez a devenit campioană europeană, în cadrul competiției rezervate sportivelor sub vârsta de 23 de ani. Sportiva s-a impus în finala categoriei de +81 kg în fața reprezentantei din Turcia, Seimas Duztas, transmite IPN.

Potrivit Ministerului Educației și Cercetării, anul acesta, Daria Cozorez a devenit campioană europeană și printre senioare.

Tot la Campionatul European U23 de la Sofia, Bulgaria, Vladislav Gudzi a intrat în posesia medaliei de bronz în categoria de greutate de până la 67 kg.

Participarea lotului național de box la competiția continentală rezervată vârstei sub 23 de ani a fost posibilă cu suportul financiar al Ministerului Educației și Cercetării.