Primul gol al moldovenilor a fost marcat de Jasur Jakhshibaev, din pasa lui Cristiano, în minutul 25 al partidei.

Sebastien Thill le-a adus, însă, victoria moldovenilor cu un șut în vinclu în minutul 90 al partidei.

S-a terminat 1-2, iar Sheriff Tiraspol are maximum de puncte după primele două etape din grupele Ligii Campionilor.

Trupa din Moldova a fost repartizată în grupa D, acolo unde se luptă cu Inter Milano, Real Madrid și Shakhtar Donetsk pentru un loc în primăvara europeană.

Pentru a ajunge în grupe, trupa pregătită de ucraineanul Yuriy Vernydub a trecut în playoff de Dinamo Zagreb. După 3-0 pe teren propriu, gruparea din Tiraspol a gestionat excelent returul de la Zagreb, încheiat 0-0.

Până la playoff, Șheriff Tiraspol, intrată în competiție încă din primul tur preliminar, a trecut de Teuta, din Albania, 5-0 scor general, Alashkert, reprezentanta Armeniei, 4-1, și Steaua Roșie Belgrad, 2-1 în dublă manșă.