Victorie pentru Moldova! Selecționata de fotbal condusă de antrenorul Alexandru Spiridon a reușit prima victorie în actualele preliminarii pentru Campionatul European din 2020.

Cu un jucător mai puțin pe teren, după ce Artur Ioniță a fost eliminat la începutul reprizei a doua, echipa națională a reușit să păstreze avantajul scorului de 1-0, datorită golului lui Igor Armaș din minutul 8.

Înainte de meci, autorul golului selecționatei de seniori a Moldovei declarase că ar fi o rușine dacă Moldova nu va câștiga meciul cu Andorra, pe teren propriu.

„Ar fi o rușine, pentru că noi suntem datori suporterilor care vin în număr foarte mare la meci. Neapărat trebuie să câștigăm, cel puțin primul meci”, a spus fundaşul echipei moldovenești, Igor Armaș.