Bayern Munchen a fost învinsă neașteptat de vicecampioana Rusiei, FC Rostov, echipă la care evoluează și căpitanul naționalei noastre, Alexandru Gațcan, cu scorul de 3-2, miercuri, în deplasare, într-un meci din Grupa D a Ligii Campionilor la fotbal.

Sardar Azmoun (44), Dmitri Poloz (49 — penalty) și Christian Noboa (66) au marcat golurile gazdelor, iar pentru bavarezi au înscris Douglas Costa (35) și Juan Bernat (52). Bayern era deja calificată în optimile de finală.

Beșiktaș și Benfica au remizat la Istanbul, 3-3, prin golurile marcate de Cenk Tosun (58), Ricardo Quaresma (83 — penalty), Vincent Aboubakar (89), respectiv Goncalo Guedes (10), Nelson Semedo (25) și Ljubomir Fejsa (31). Benfica a condus cu 3-0 după o jumătate de oră, dar a primit trei goluri în ultima jumătate de oră.

Barcelona a trecut de Celtic în deplasare cu 2-0. Messi a reușit o dublă și a ajuns la 501 goluri în tricoul Barcelonei.

Arsenal Londra a remizat pe teren propriu cu PSG scor 2-2. Cavani a deschis scorul cu o reluare din careul mic, după o pasă a lui Matuidi. Giroud transformă un penalty obținut de Alexis Sanchez. Minutul 60 Marquinhos degajează în Verrati și mingea se duce în poartă. Lucas Moura egalează în minutul 77 cu o lovitură de cap deviată de Gibbs în propria poartă.