Echipa națională de fotbal a Moldovei a pierdut un nou meci în preliminariile Campionatului Mondial de fotbal, scor 0:2, pe teren propriu, împotriva selecționatei Țării Galilor.

Golurile oaspeților au fost marcate de atacantul Robson-Kanu în minutul 80 (printr-o lovitură de cap din careul mic, după o centrare venită de la tânărul Woodburn), și Aaron Ramsey, în prelungirile partidei. Mijlocașul lui Arsenal Londra a marcat printr-un șut deviat, de la marginea careului.

În urma acestui rezultat, Republica Moldova rămâne pe ultimul loc în grupa D de calificare la Cupa Mondială din 2018, cu doar două puncte la activ. Țara Galilor se alege cu 14 puncte la general și trece pe poziția a doua în clasament, mărindu-și șansele pentru accederea la Mondialele din Rusia.

Imaginile VIDEO cu golurile primite - AICI.

Serbia s-a impus cu 1:0 în deplasarea din Irlanda și a făcut un pas uriaș spre calificarea la turneul din final din Rusia. Georgia a făcut surpriza la Viena, remizând cu Austria și spulberând orice șansă a gazdelor la calificare.